Parabible ve Kdyni

Dnes byl naším hostem Alexandr (Saša) Flek, známý možná jako překladatel a vydavatel nového překladu tzv. Bible21.
Byli jsme účastni představení Parabible a ještě než jsme začali, docházelo k paranormálním jevům s technikou. Toho se však Saša nezalekl a celou chystanou videoprezentaci odvyprávěl. Seznámil nás se svou cestou k víře, se zájmem o Bibli a chutí do biblické práce. Popsal vznik Bible21 cestou od vize Nové Bible kralické až po skutečnou Bibli pro 21. století. Po dalších 10 letech si uvědomil potřebu oslovit novou generaci, a rozhodl se tak pro parafrázování biblických příběhů takovým způsobem, jako vznikala třeba Ježíšova podobenství, už v novozákonní době různé židovské příběhy a ve všech dobách různé apokryfy, tedy alternativní a nevšední podání biblických příběhů. Také jsme slyšeli ukázky z Parabible, recenze, předmluvu s poznámkami a další kousky. Prostor byl i pro živou diskusi, která pokračovala v naší farní kanceláři. Mezitím jsme si ovšem mohli koupit nejen Parabibli samotnou, ale také Bibli21 a další knihy.

Rozhovor poté pokračoval ve farní kanceláři i s dobrým občerstvením. Jen škoda, že nás nebylo více.
Pokud se zajímáte o Parabibli, můžete zde
Pokud chcete přispět na projekt Parabible, můžete na č. ú. 51-2317230217/0100.