Dopis ze synodní rady - plný text

Zveřejňujeme plný text dopisu ze synodní rady, tak jak zaznívá v abude zaznívat v ohláškách:

Sbírky
Vyzvěte své členy k navýšení saláru, kterým lze ušlý sborový příjem ve sbírkách nahradit.
To lze provést u těch, kteří platí salár ve splátkách elektronicky, tak i u těch, kteří ho zaplatí později v hotovosti. Možností je také pravidelné odkládání peněz na obvyklé sbírky doma a předání takto nashromážděné částky do sborové pokladny, až to bude možné.

Celocírkevní a účelové sbírky, které jsou v tomto období vyhlašovány
Nechceme tyto sbírky rušit ani odkládat. V současnosti se to týká postní sbírky vyhlášené Diakonií ČCE a synodem vyhlášené celocírkevní sbírky na Hlavní dar lásky. Týká se to také všech účelových sborových i seniorátních sbírek. Informujte o vyhlášených sbírkách prostřednictvím svých komunikačních nástrojů (sborový dopis, webové stránky sboru, facebook, e-mail). Navrhněte ve spolupráci se svými účetními způsob rozlišení pro jednotlivé účely (variabilní symbol, zpráva) a doporučte svým členům přispívat na tyto sbírky prostřednictvím platebních příkazů na účet sboru. Vzhledem k mimořádnosti situace doporučujeme staršovstvům posoudit případné navýšení takto vybraných sbírek z rozpočtu sboru.

Sbírka darů na Jeronýmovu jednotu
Pokud zůstanou v platnosti opatření znemožňující shromažďování, doporučujeme pro tuto důležitou sbírku stejný postup jako pro celocírkevní sbírky.

Tak hlavu vzhůru!
Za synodní radu ČCE